Jak zrobić skok zawrotny przez skrzynię - cz. 1

jak zrobić skok zawrotny cz. 1

Skok zawrotny z rozbiegu skośnego (pod kątem ok. 45o względem przyrządu) polega na odbiciu obunóż z odskoczni wraz z wymachem ramion w przód i dochwytem za dalszą część przyrządu. Podczas przeskoku kończyny dolne są wyprostowane, unoszone powyżej barków (skok zawrotny powyż), przy czym zachowuje się nieznaczne wygięcie tułowia. Przy odepchnięciu od przyrządu ręka zewnętrzna pierwsza odrywa się od powierzchni a następnie lądowanie odbywa się bokiem do przyrządu.

Poniżej prezentacja przykładowego wykonania:


Poniżej pierwsza część propozycji ćwiczeń przydatnych w nauce skoku zawrotnego przez skrzynię:

1) Z postawy obok przyrządu (np. ławeczki gimnastycznej), opad podparty z chwytem rękami za krawędzie przyrządu, przeskoki zawrotne o kolanach ugiętych:

W miarę treningu należy stopniowo zwiększać wysokość unoszenia bioder.


2) Z postawy obok przyrządu (np. ławeczki gimnastycznej), opad podparty z chwytem rękami za krawędzie przyrządu, przeskoki zawrotne ugięte:


3) Z postawy obok przyrządu (np. ławeczki gimnastycznej), opad podparty z chwytem rękami za krawędzie przyrządu, przeskoki zawrotne z wymachem nóg:


Pozostałe części artykułu:

Jak zrobić skok zawrotny przez skrzynię - cz. 2

Jak zrobić skok zawrotny przez skrzynię - cz. 3

Jak zrobić skok zawrotny przez skrzynię - cz. 4

Jak zrobić skok zawrotny przez skrzynię - cz. 5


Przypominam, że nawet najlepszy internetowy instruktaż nie zastąpi osoby profesjonalnego instruktora, a niewłaściwe wykonywanie ćwiczeń może prowadzić do uszkodzeń ciała - powyższe nagrania stanowią jedynie materiał poglądowy.


 

 

Zobacz także