Jak zrobić skok złodziejski? cz.1

Skok złodziejski (skok odwrotny przez skrzynię z rozbiegu na wprost) polega na odbiciu jednonóż z odskoczni wraz z wymachem drugiej nogi w przód w górę, a następnie odepchnięciu z ramion od przyrządu w pozycji "wysokiej poziomki". 

Poniżej prezentuję przykładowe wykonanie:

Ramiona w fazie podporu na przyrządzie nie powinny być zgięte (co jest widoczne na filmie powyżej).


Poniżej pierwsza część propozycji ćwiczeń ułatwiających naukę tego elementu:

1) z siadu podpartego, z nogami opuszczonymi poza przyrząd, zeskok podmykiem

Warto zwrócić uwagę na uzyskanie "wysokiej poziomki" (na miniaturze filmu) przed rzutem nóg w przód.


2) z rozbiegu, wskok do siadu prostego podpartego na przyrząd

Ja akurat wykorzystałem do tego ćwiczenia miękką kostkę (takie bogactwo tylko na www.grupa-magnifica.pl - pozdro Szefie!), ale można sobie skonstruować stosowne stanowisko według własnego uznania.

Kolejne propozycje ćwiczeń wkrótce!


Zapraszam do regularnego odwiedzania bloga - publikuję artykuły w poniedziałki - a także subskrybowania kanału na serwisie YouTube (www.youtube.com/homanczukpl) aby być na bieżąco z ukazującymi się filmami i artykułami.

Przypominam, że nawet najlepszy internetowy instruktaż nie zastąpi osoby profesjonalnego instruktora, a także niewłaściwe wykonywanie ćwiczeń może prowadzić do uszkodzeń ciała - powyższe nagrania stanowią jedynie materiał poglądowy.

Jeżeli natomiast chcesz się nauczyć tego i/lub innych elementów akrobatycznych pod moim instruktażem zapraszam do kontaktu korzystając z formularza "Skontaktuj się" w zakładkach na samej górze strony.