Jak zrobić stanie na rękach? cz. 2

Stanie na rękach cz.2

W dzisiejszym artykule kolejne propozycje ćwiczeń pomocnych w nauce stania na rękach. Poniższe ćwiczenia są zdecydowanie trudniejsze od tych w poprzednim artykule, mają one również kluczowe znaczenie dla sukcesu w przełamywaniu bariery psychicznej podczas nauki stania na rękach.

Zapraszam do zapoznania się z ćwiczeniami:

1) Półstanie na rękach na piłce szwajcarskiej na czas

Ćwiczenie znane z poprzedniego artykułu, jednakże zamiast wykonywania kolejnych powtórzeń "odwrotnego scyzoryka" należy zatrzymać pozycję półstania na rękach. Proponuję zacząć od zatrzymania na czas 5'' i w miarę treningu wydłużać czas do 20''.


2) Marsz tyłem po ścianie

W zależności od poziomu umiejętności należy dobrać wysokość wędrówki stopami po ścianie / drabinkach przyściennych, i w miarę treningu zwiększać wysokość i tym samym zmniejszać odległość ustawienia dłoni od ściany. Proponuję ćwiczenie rozpocząć od 3-5 powtórzeń wędrówki i stopniowo zwiększać do 10 powtórzeń w jednej serii, pozwoli to odpowiednio przygotować aparat ruchu do obciążeń w kolejnych ćwiczeniach.


3) Stanie na rękach przodem do ściany

Modyfikacja poprzedniego ćwiczenia z zatrzymaniem stania na rękach - ale jeszcze póki co jeszcze w komfortowej odległości od ściany. Proponuję na początku zatrzymać stanie na rękach na czas 5'' i stopniowo wydłużać ten czas do 20''.

Wszystkie powyższe ćwiczenia radzę wykonywać z asekuracją w postaci partnera treningowego oraz materaca położonego przed sobą. Niezbędna jest również umiejętność samoasekuracji w postaci ucieczki przed upadkiem ze stania na rękach.


Przypominam, że nawet najlepszy internetowy instruktaż nie zastąpi osoby profesjonalnego instruktora, a także niewłaściwe wykonywanie ćwiczeń może prowadzić do uszkodzeń ciała - powyższe nagrania stanowią jedynie materiał poglądowy.

 

 

Zobacz także