Jak zrobić stanie na rękach? cz. 4 samoasekuracja cz. 2

Kontynuując wątek samoasekuracji w staniu na rękach, zapraszam do zapoznania się z innym sposobem ochrony przed upadkiem - przewrotem w przód ze stania na rękach. Ćwiczenie polega na wykonaniu ugięcia ramion w momencie utraty równowagi w staniu na rękach, a następnie przewrotu w przód.

Poniżej wykonanie sposobu samoasekuracji, o którym mowa:

W momencie w którym ciało leci w tył w stronę pleców i nie jest już możliwe opanowanie równowagi, należy płynnie ugiąć ramiona, wykonać skłon głowy oraz przewrót w przód, co zabezpieczy przed upadkiem na plecy.


Poniżej kilka propozycji przydatnych ćwiczeń do nauki tego sposobu samoasekuracji:

1) Przewrót w przód z siadu klęcznego na podwyższeniu

Z siadu klęcznego z podparciem rękoma poniżej, poprzez wychylenie ciężaru ciała w przód i odepchnięcie z podudzi - przewrót w przód.


2) Przewrót w przód z półstania na rękach na podwyższeniu

Wyższe ustawienie ciała niż w przypadku poprzedniego ćwiczenia, sprężyste odepchnięcie z nóg znacznie pomaga w wykonaniu przewrotu w przód.


3) Przewrót w przód z oparcia nogami o ścianę

Bardzo istotne jest odepchnięcie się stopami od ściany (drabinek / materaca). Proponuję również zacząć od niższego ustawienia stóp, a następnie stopniowo podchodzić coraz wyżej stopami do stania na rękach przy ścianie:

 


4) Zamachem stanie na rękach i przewrót w przód

Warunkiem koniecznym tego typu sposobu bezpiecznego upadku ze stania na rękach jest oczywiście prawidłowe wykonanie przewrotu w przód - o czym będzie można poczytać na blogu w najbliższym czasie.


Zapraszam do regularnego odwiedzania bloga - publikuję artykuły w poniedziałki - a także subskrybowania kanału na serwisie YouTube (www.youtube.com/homanczukpl) aby być na bieżąco z ukazującymi się filmami i artykułami.

Przypominam, że nawet najlepszy internetowy instruktaż nie zastąpi osoby profesjonalnego instruktora, a także niewłaściwe wykonywanie ćwiczeń może prowadzić do uszkodzeń ciała - powyższe nagrania stanowią jedynie materiał poglądowy.

Jeżeli natomiast chcesz się nauczyć tego i/lub innych elementów akrobatycznych pod moim instruktażem zapraszam do kontaktu korzystając z formularza "Skontaktuj się" w zakładkach na samej górze strony.