TRENING GIBKOŚCI

  • trening gibkości

Siedzący tryb życia, treningi siłowe oraz specjalizacja sportowa w postaci pracy w niepełnych zakresach ruchu powodują zmiany w zakresie ruchu, stąd konieczne jest wprowadzanie ćwiczeń rozciągających do swojej rutyny dziennej czy treningowej. Trening rozciągania polega na utrzymywaniu danych grup mięśniowych w wydłużonej pozycji w określonym czasie. Stosowanie łagodnych bodźców pozwala na zadziałanie mechanizmów adaptacyjnych organizmu i stopniowe zwiększanie zakresu ruchu.

Trening gibkości jest polecany zarówno osobom ćwiczącym rekreacyjnie (na siłowni bądź biegowo) jak i wyczynowym sportowcom, których dyscypliny sportowe stawiają szczególne wymagania odnośnie czynnego zakresu ruchu, np. sporty i sztuki walki, lekkoatletyka, tenis, triathlon, biegi z przeszkodami (OSF, OCR) czy piłka nożna.

Rozciąganie jest również doskonałym sposobem na relaksację przeciwdziałając negatywnym skutkom życia w nieustannym biegu oraz wysokiego poziomu stresu. Ćwiczenia rozciągające oddziałują na układ nerwowy przynosząc rozluźnienie.

Trening rozciągania jest również szczególnie przydatny dla osób, które wykonują pracę siedzącą a także w przypadku zaburzeń posturalnych, np. zaokrąglonych i wysuniętych w przód barków.

Czas trwania: 60min

Lokalizacja: Wrocław, ul. Krajewskiego 2 (Wrocławskie Centrum Treningowe „Spartan”) oraz ul. Bacciarellego 4a, gabinet nr 3.

Zobacz także