Jak zrobić skok zawrotny przez skrzynię - cz. 2

jak zrobić skok zawrotny cz. 2

W niniejszym artykule przedstawione zostaną kolejne, trudniejsze w porównaniu do pierwszego artykułu (dostępny tutaj: Jak zrobić skok zawrotny przez skrzynię - cz. 1), ćwiczenia przygotowujące do nauki skoku zawrotnego przez skrzynię.

Przykładowe wykonanie skoku zawrotnego przez skrzynię z rozbiegu skośnego:


Poniższe ćwiczenia są wykonywane nad przeszkodą, co ma na celu wymuszenie znacznego uniesienia bioder a przez to większego niż w poprzednich ćwiczeniach obciążenia obręczy barkowej oraz, co istotne, nadgarstków. Przed przystąpieniem do tych ćwiczeń zaleca się odpowiednie przygotowanie obręczy barkowej i nadgarstków chociażby poprzez wykonywanie ćwiczeń z artykułu o nauce stania na rękach (dostępny tutaj: Jak zrobić stanie na rękach? cz. 1).

1) z przysiadu podpartego poprzek przed przeszkodą, odbiciem obunóż przeskoki zawrotne o kolanach ugiętych:


2) z przysiadu podpartego poprzek przed przeszkodą, odbiciem obunóż przeskoki zawrotne ugięte (o kolanach prostych):


3) z przysiadu podpartego poprzek przed przeszkodą, odbiciem obunóż przeskoki zawrotne z wymachem nóg (przygotowanie do przebiegu ruchu kończyn dolnych w skoku zawrotnym powyż):


Pozostałe części artykułu:

Jak zrobić skok zawrotny przez skrzynię - cz. 1

Jak zrobić skok zawrotny przez skrzynię - cz. 3

Jak zrobić skok zawrotny przez skrzynię - cz. 4

Jak zrobić skok zawrotny przez skrzynię - cz. 5


Przypominam, że nawet najlepszy internetowy instruktaż nie zastąpi osoby profesjonalnego instruktora, a niewłaściwe wykonywanie ćwiczeń może prowadzić do uszkodzeń ciała - powyższe nagrania stanowią jedynie materiał poglądowy.


 

 

Zobacz także